17. sep. 2025, 09:08 - Redaksjonen

Statkraft selger deler av ladeselskapet Mer

Det Statkraft-eide ladeselskapet Mer har påført Statkraft et tap på 1,7 milliarder kroner de siste tre årene. Nå er det klart at ladeselskapet splittes opp, og deler av selskapet selges, skriver Dagens Næringsliv.

I første omgang er det nettverket i Storbritannia som selges, i tillegg skal business-segmentet i Tyskland og Sverige, hvor det selges ladetjenester til firmakunder, selges ut, skriver DN.

– Det gjøres tilpasninger for å sikte seg inn mot lønnsomhet tidligere for å nå våre beste markeder og segmenter. Til nå har vi drevet fullservice, med både offentlig lading og i business-segmentet. Nå er planen å rendyrke det vi er best på som er offentlig hurtiglading i Norge, Sverige, Tyskland og Østerrike, sier Mer-sjef Kristoffer Thoner.

Den norske business-virksomheten som i hovedsak rettet seg mot borettslag, ble solgt til Wattif allerede i fjor.