09:24 - NTB

To drept og sju såret da russisk drone traff buss i Kherson

En buss ble tidlig lørdag morgen truffet av en russisk drone i byen Kherson, sør i Ukraina. To personer ble drept og sju såret, ifølge lokale myndigheter.

En av de drepte og flere av de sårede var offentlig ansatte på vei til jobb, skriver Kherson-guvernør Oleksandr Prokudin i et innlegg på Telegram.

Alle de sårede får behandling på sykehus. Angrepet skjedde rundt klokken 7 lørdag morgen.

Russland har den siste tiden økt antallet droneangrep på dagtid, noe Ukraina har fordømt som et forsøk på å påføre sivile mer skade.

En analyse fra det franske nyhetsbyrået AFP viste denne uka at Russland angrep Ukraina med rekordmange droner i april måned i år. Til sammen brukte Russland 6583 langdistansedroner til angrep mot Ukraina i løpet av april, ifølge analysen som består av tall publisert av Ukrainas luftforsvar.

Ifølge tallene skjøt Ukraina ned 88 prosent av alle droner og raketter de ble angrepet med.