Moflag før hastemøte på Stortinget: – Opptatt av at vi ikke gjør vondt verre

Arbeiderpartiet har kalt inn SV, Senterpartiet, Rødt og MDG til et møte onsdag ettermiddag for å diskutere drivstoffavgiftene.

– Det er mange ting som påvirker lommeboka til folk i Norge, og vi er opptatt av at vi ikke gjør grep som gjør vondt verre, sa Arbeiderpartiets Tuva Moflag til pressen i forkant av møtet på Stortinget, som startet klokken 15.05.

Bakgrunnen for møtet er at Senterpartiet gikk sammen med de borgerlige partiene og sikret flertall for å hastebehandle et forslag om å midlertidig fjerne veibruksavgiften. Høyre har foreslått å kutte avgiften på bensin og diesel fra 1. april til 1. september.

Nå vil budsjettpartiene diskutere mulige tiltak og løsninger. Moflag understreker at partiene er vant til å snakke sammen i mange ulike saker.

– Det ligger forslag på bordet i Stortinget som vi må forholde oss til, og derfor skal vi snakke sammen. Vi skal diskutere hvordan vi skal følge opp de forslagene som er fremmet, sier hun.

Artikkelen fortsetter etter annonsen
annonsørinnhold
Com4
Gir drivstoffbransjen sanntidskontroll