ENERGI

Varmepumper, frysere, flatskjermer og kjøleskap ble ødelagt av for høy spenning. Høyesterett plasserer ansvaret hos nettselskapet

Tre falt over linjen.

Forsikringsselskapene og nettselskapet kranglet om hvem som var ansvarlig for å betale etter at et tre falt over linjen ved Biri i 2015.
Forsikringsselskapene og nettselskapet kranglet om hvem som var ansvarlig for å betale etter at et tre falt over linjen ved Biri i 2015. Illustrasjonsfoto: NTB Scanpix

4239 kunder mistet strømmen, og 300 fikk ødelagt elektrisk utstyr da de fikk strøm med for høy spenning inn på sine anlegg. Selv om strømbruddet skjedde i 2015, er det først helt nylig satt et endelig punktum i krangelen mellom nettselskapet og forsikringsselskapene om hvem som har ansvaret for regningen.

Kommentarer:
Du kan kommentere under fullt navn eller med kallenavn. Bruk BankID for automatisk oppretting av brukerkonto.