DATATELE

Skype-gründer til Norge

GUTTEN MED GULLBUKSENE: Skype-investor Morten Lund har ikke tidligere vært i Norge for å fortelle om sine suksessrike investeringer.
GUTTEN MED GULLBUKSENE: Skype-investor Morten Lund har ikke tidligere vært i Norge for å fortelle om sine suksessrike investeringer. Bilde: Morten Lund/Dataforeningen
Trond Heggelund
14. nov. 2006 - 08:04

Har sporty fortid

  • Morten Lund har i håndball vært med å vinne Danish Championship U18.
  • Han har også vært med i U21, dansk landslag i håndball.

Prisen heves nemlig til 27,5 milliarder hvis Skype når en rekke mål de kommende år.

Det er sjelden Morten Lund holder foredrag, og det er første gang han gjør det i Norge.

Deltagerne på Rosingdagen får dermed en enestående mulighet til å høre hans meninger om innovasjon, finansiering og gründervirksomhet, med mer.

The Skype is the limit

Lund vil i foredraget snakke om seg selv og hva han har oppnådd gjennom sine investeringer i mennesker, opplyser informasjonssjef Britt Wang i Dataforeingen, som arrangerer Rosingdagen.

Morten Lund sier selv at han primært investerer i mennesker - med resultater som IT-selskapene Skype, Bullguard, Kazaa, og Lendkenner.

Etter Morten Lund deler Dataforeningen ut årets Rosing-priser, og Deloitte kårer årets Fast 50-bedrift.







.



Les mer om: