Pukk og grus

Sikret seg rammeavtale på levering av pukk, grus og strøsand til Trondheim kommune

Franzefoss Pukk var eneste tilbyder, og sikret seg dermed avtalen om å levere pukk og strøsand til Tromdheim kommune.

Franzefoss skal levere stein og grus til Trondheim kommune de neste to årene.
Franzefoss skal levere stein og grus til Trondheim kommune de neste to årene.
Jarle SkoglundJarle Skoglund– Journalist
7. sep. 2023 - 12:26

Trondheim kommune har inngått en rammeavtale på levering av pukk, grus og strøsand av ulike fraksjoner. Kontrakt en har en varighet på 2 år med opsjon på inntil 1+1 års forlengelse av avtalen.

Det er Trondheim bydrift som står for utførelsen av kommunale tjenester i Trondheim kommune, Trondheim kommune har også ansvar for vinterdrift av kommunale veger og eiendommer.

Et av kravene som var satt ved utlysingen var at strøsanden skal være vasket for ivareta hensyn til luftkvalitet og tilsatt salt der dette etterspørres. Trondheim kommune tilstreber å arbeide for miljø, derfor ønsker vi også at strøsand blir gjenbrukt. Forutsetningen for leveransen av gjenbrukte masser er at den oppfyller de samme kravene som den ordinære strøsanden.

Rammeavtalen har en koontraktsverdi på 7,8 millioner kroner.

Både vei og jernbane ble tatt av skredet ved Nesvatnet i Levanger.
Les også:

Jernbanen rammes av skred og flom: – En fortvilet situasjon

Kommentarer
Du må være innlogget hos Ifrågasätt for å kommentere. Bruk BankID for automatisk oppretting av brukerkonto. Du kan kommentere under fullt navn eller med kallenavn.