MARITIM

Salfjord vant andre runde i retten mot oppdretteren – Lumarine må tåle sprenging

Kan fortsette utbyggingen av et av Europas største landbaserte oppdrettsanlegg selv om sprengningen kan forstyrre fisken til naboen, slår to rettsinstanser fast.

Salfjords tomt ligger mellom Lumarines anlegg (i forgrunnen) og Equinors metanolfabrikk (i bakgrunnen av bildet).
Salfjords tomt ligger mellom Lumarines anlegg (i forgrunnen) og Equinors metanolfabrikk (i bakgrunnen av bildet). Foto: Salfjord
Arne FenstadArne FenstadJournalist
23. mars 2021 - 05:00

Konflikten på Tjeldbergodden dreier seg om hvorvidt sprengningsarbeidet til Salfjord forstyrrer oppdrettsfisken til naboen så mye at det bør stoppes.

Les mer om:
Share icon
Del

Kommentarsystemet er deaktivert

Kommentarsystemet leveres av en ekstern leverandør, og kan ikke lastes inn uten at informasjonskapslene er aktivert. Endre dine Personvern/cookies innstillinger for å aktivere kommentering.