Ølen Betong inntar Alta - kjøper Arnesen Betong

Ølen Betong er blitt enige med eierne av Arnesen Betong om å kjøpe alle aksjene i selskapet.

Arnesen Betong blir en del av Ølen Betong
Arnesen Betong blir en del av Ølen Betong
Jarle SkoglundJarle Skoglund– Journalist
7. apr. 2021 - 08:59

Arnesen Betong er en familieeid betongprodusent i Alta kjent for produksjon og transport av ferdigbetong i Finnmark. Som følge av en utvikling mot færre og større aktører, og generelt økte krav i markedet som gjør det vanskeligere å stå alene, ønsker eierne nå å bli del av en større sammenslutning.

Les også

Ølen Betong som er en del av Nordic Concrete Group, er allerede representert i Nord Norge og satser nå videre i nord.
– For Ølen Betong er Alta et naturlig sted å ekspandere i og med at vi allerede har aktiviteter i Hammerfest, Tana, Kirkenes og Vadsø, sier daglig leder i Nordic Concrete Group, Svein Atle Berge.

Driften av selskapet videreføres med samme ledelse og ansatte, og overtagelsesdato er satt til 12 april.

Les også

Kommentarer
Du må være innlogget hos Ifrågasätt for å kommentere. Bruk BankID for automatisk oppretting av brukerkonto. Du kan kommentere under fullt navn eller med kallenavn.