energi

Mye regn kan gi lavere strømpris

Kan gi vann til magasinene. 

Det er meldt mer regn de nærmeste dagene.
Det er meldt mer regn de nærmeste dagene. Illustrasjonsfoto: Carina Johansen/NTB
28. sep. 2021 - 07:16

Dersom værmeldingen om mye regn slår til, vil strømkundene merke det på prisen, forteller lederen for markedsavdelingen i Skagerak Kraft.

– Dette er bra, for nå er vi sugne på å få litt vann i magasinene, sier Andreas Billington til NRK.

Han er usikker på hvor mye det vil slå ut på prisen.

– Det tør jeg ikke si helt sikkert, men det vil jo dempe prisen noe og på en måte gjøre oss mer sikre inn mot vinteren når vi får fylt på litt i magasinene. Det vil være et veldig pluss for forbrukeren, sier lederen for markedsavdelingen i kraftselskapet.

Tirsdag koster en kilowattime i Sør-Norge 1,10 kroner kilowattimen utenom påslag, nettleie og avgifter, ifølge oversikten til Nord Pool. På det høyeste denne måneden har den vært 1,23 kroner.

General Jeffrey Kruse har fått sparken, ifølge flere amerikanske medier.
Les også:

Medier: Amerikansk militærtopp sparket

Kommentarer
Du må være innlogget hos Ifrågasätt for å kommentere. Bruk BankID for automatisk oppretting av brukerkonto. Du kan kommentere under fullt navn eller med kallenavn.