nettarkiv

Molde har fått forskningspark

19. mars 2002 - 12:58

Rosenes by har fått en rugekasse for nye arbeidsplasser og ny virksomhet. Den nye kunnskapsparken skal legge vekt på informasjonsteknologi, helse og logistikk

Parken blir nærmeste nabo til Høgskolen i Molde, og Møreforskning Molde flytter inn i den nye bygningen. En inkubator for bedrifter i startfasen etableres også i parken.

Selskapet Kunnskapsparken Eiendom AS har reist det nye næringsbygget på 1800 kvadratmeter i tre etasjer. Styreleder Anders Talleraas i Molde Kunnskapspark AS sier at målet er å bli nummer én i Norge innen logistikk. Ambisjonen er at fem til åtte bedrifter skal etablere seg i parken hver år.

(cro)

Kommentarer
Du må være innlogget hos Ifrågasätt for å kommentere. Bruk BankID for automatisk oppretting av brukerkonto. Du kan kommentere under fullt navn eller med kallenavn.