BYGG

Millionbot etter byggtabbe

RAST: Regiondirektør i Kruse Smith, Bjarne Vatne, t.v., administrerende direktør Tomas Leire og professor Bjørn Svensvik i Sintef, fotografert med resten av pasienthotell-bygningen i bakgrunnen.
RAST: Regiondirektør i Kruse Smith, Bjarne Vatne, t.v., administrerende direktør Tomas Leire og professor Bjørn Svensvik i Sintef, fotografert med resten av pasienthotell-bygningen i bakgrunnen.Bilde: Jan Tore Glenjen

Hovedentreprenøren Kruse Smith er gitt et forelegg på 250.000 kroner.

Både Kruse Smith og de to ansatte i AS Betong har vedtatt foreleggene, mens AS Betong mener millionforelegget er for høyt.

Selskapet er å i en dialog med politiet om et mindre forelegg..

– Ja, vi er i en dialog, bekrefter administrerende direktør Randi Egeland. Hun sier selskapet er beredt til å vedta et mindre forelegg, men ønsker ikke å utdype dette før saken er avsluttet.

Syv kan bli straffet for byggeskandale



Les mer om:
Kommentarer:
Du kan kommentere under fullt navn eller med kallenavn. Bruk BankID for automatisk oppretting av brukerkonto.