Pål Eitrheim er konserndirektør for Equinors satsing på nye energiløsninger, med store prosjekter som Hywind Tampen og CO2-lager på norsk sokkel i det norske fullskalaprosjektet i porteføljen.
ENERGI
– Jeg håper på et gjennombrudd for flytende havvind, med større prosjekter
Equinors konserndirektør for nye energiløsninger vil ha større industriprosjekter for å kunne få ned kostnadene.

Pål Eitrheim er konserndirektør for Equinors satsing på nye energiløsninger. Skulle han bli utnevnt til teknologiminister er det første han ville ta tak i digitalisering av pass. Foto: Ole Jørgen Bratland/Equinor
Kommentarsystemet er deaktivert
Kommentarsystemet leveres av en ekstern leverandør, og kan ikke lastes inn uten at informasjonskapslene er aktivert. Endre dine Personvern/cookies innstillinger for å aktivere kommentering.
