energi

Freyr-avlegger saksøkt av tidligere storkunde

I fjor vår kalte Freyr, som nå heter T1, det tyske energiselskapet RWE «kjernen i vår kommersielle strategi». Nå møtes de i retten.

Det norske batteriselskapet Freyr Battery, ble notert på New York-børsen i 2021. Det har nå skiftet navn til T1 Energy, og overtatt en solcellefabrikk i Texas. Nå møter de en tidligere storkunde i retten på grunn av misnøye med solcelleproduktene.
Det norske batteriselskapet Freyr Battery, ble notert på New York-børsen i 2021. Det har nå skiftet navn til T1 Energy, og overtatt en solcellefabrikk i Texas. Nå møter de en tidligere storkunde i retten på grunn av misnøye med solcelleproduktene. Foto: Mark Lennihan/AP/NTB
Per Helge SeglstenPer Helge Seglsten– Journalist
28. jan. 2026 - 08:53
Kommentarer
Du må være innlogget hos Ifrågasätt for å kommentere. Bruk BankID for automatisk oppretting av brukerkonto. Du kan kommentere under fullt navn eller med kallenavn.