energi

Feil ved vannkraftverk tømte innsjø

En fastlåst luke ved Statskrafts anlegg ved Kjennsvatn i Rana Kommune har ført til lav vannstand i sommer, og miljøbevegelsen frykter konsekvenser for økosystemer.

Bilde fra tidligere i sommer når vannstanden var på sitt laveste. Besøkende på Kjennvasshytta som vanligvis ligger på bredden av Kjennsvattnet har fått en lang vei å gå for å kaste ut fiskesnøre denne sommeren.
Bilde fra tidligere i sommer når vannstanden var på sitt laveste. Besøkende på Kjennvasshytta som vanligvis ligger på bredden av Kjennsvattnet har fått en lang vei å gå for å kaste ut fiskesnøre denne sommeren. Foto: Bjørn Einar Valla
Magnus RossMagnus Ross– Journalist
11. aug. 2023 - 13:01
Kommentarer
Du må være innlogget hos Ifrågasätt for å kommentere. Bruk BankID for automatisk oppretting av brukerkonto. Du kan kommentere under fullt navn eller med kallenavn.