I drøyt ett års tid har arbeidene på den rasutsatte fylkesvegen gjennom Eikesdalen i Molde kommune pågått. Først og fremst er det gjennomført fjellsrensk og inspeksjoner for å avdekke rasfarlige områder.
I tillegg er det montert 500 meter fanggjerde, med en høyde på seks og syv meter høye. 300 av dem er et syv meter høyt 5.000 kJ-gjerde. 5.000 kJ tilsvarer energien av en 16 tonns lastebil i 90 km/t.
I tillegg er det montert autovern på strekningen, før asfalten kommer på plass om kort tid.


Sikkerheten er prioritert

- Sikkerheten for både arbeiderne og trafikantene har vært prioritert i hele anleggsperioden, sier byggeleder Kristian Bjørdal i Møre og Romsdal fylkeskommune.
Han skryter av entreprenør Visinor Fjell AS som har vært løsningsorientert, har bidratt til en god og konstruktiv dialog og har løst oppdraget på en god måte.
- Reint fjellrensk-teknisk har dette vært en svært krevende skredsikring. Anlegget har bidratt til stor lærdom for byggherren og entreprenør om hvordan en slik skredsikring kan gjennomføres, sier Bjørdal.
Tryggere for trafikantene
Han sier at for byggherrens del, så har prosjektet bidratt til å heve sikkerheten for trafikantene, og bidratt med mange erfaringer som vi drar stor nytte av ved seinere og lignende prosjekt/skredsikringer. Det gjelder både ved prosjektering og bygging.
- Og det er veldig godt å summere opp at vi ikke har hatt noen større personskader, sier byggeleder Kristian Bjørdal.
For trafikantene betyr skredsikringsarbeidet at det blir tryggere å kjøre langs Eikesdalsvegen. Før sikringsarbeidene startet, ble det estimert omtrent 30 hendelser med steinsprang fra Ågothammaren hvert år.
