ENERGI

Elektrifisering av plattformer gir bedre HMS

Mindre støy, mindre nedetid og mindre vedlikehold. Og elektroingeniøren gleder seg over et stort, høyteknologisk anlegg.

– Det var mange skeptiske innvendinger før elektrifiseringen. Man frykter jo det ukjente, sier driftsleder på Valhall, Christian Leiknes Tangen.
– Det var mange skeptiske innvendinger før elektrifiseringen. Man frykter jo det ukjente, sier driftsleder på Valhall, Christian Leiknes Tangen. Foto: Aker BP
7. juni 2021 - 10:00

– Det var mange skeptiske innvendinger før elektrifiseringen. Særlig var det en snakkis i det mekaniske verkstedet. Så det var spent stemning da vi kraftsatte kabelen første gang. Man frykter jo det ukjente, mens vi visste hvordan fuelgass og turbiner fungerte, sier Christian Leiknes Tangen.

Share icon
Del

Kommentarsystemet er deaktivert

Kommentarsystemet leveres av en ekstern leverandør, og kan ikke lastes inn uten at informasjonskapslene er aktivert. Endre dine Personvern/cookies innstillinger for å aktivere kommentering.