nyheter_bygg

Bygger for 200 mill. pr mnd

Odd Richard ValmotOdd Richard Valmot– Journalist
13. sep. 2004 - 08:05

I 2006 skal de første pasientene flytte inn i nybyggene samtidig som spaden settes i jorden for fase 2.

Helse- og omsorgsdepartementet har vurdert de første planene for den nye fasen og bedt om et kostnadskutt på ti prosent, eller mer enn 500 millioner kroner.

Det har Helsebygg Midt-Norge nå implementert i reviderte planer som reduserer arealet for kontorer og sengeplasser.

Styret for Helse Midt-Norge RHF har sagt ja til å gå videre med disse planene på betingelse av ytterligere kostnadskutt, blant annet reduseres utstyrsbudsjettet med 200 millioner kroner.

- Den kunnskapen vi har skaffet oss fra byggingen, tror vi vil gi oss lavere kostnader i neste fase. Vi er rett og slett blitt flinke til å bygge sykehus og vi kan oppnå besparelser gjennom bedre kontrakter og standardisering, sier informasjonssjef i Helsebygg Midt-Norge, Arve-Olav Solumsmo

- Styrets beslutning er et av punktene vi må igjennom før byggestart. Vi vet heller ikke om departementet kommer til å sende de endelige planene til Stortinget til våren eller om vi får ja direkte. Det vi for all del må unngå er en pause i byggeprosessen. Det vil bli en kostbar affære.

Kommentarer:
Du kan kommentere under fullt navn eller med kallenavn. Bruk BankID for automatisk oppretting av brukerkonto.
Se flere jobber
Tre jobbtilbud 10 måneder før masteravslutning!
Les mer
Tre jobbtilbud 10 måneder før masteravslutning!
Få annonsen din her og nå frem til de beste kandidatene
Lag en bedriftsprofil
En tjeneste fra