BYGG

Brannsikringen svikter i kommunene – gir for mange dispensasjoner

Til høsten vil Norsk kommunalteknisk forening reise på en landsdekkende vekkelsesturne for å øke brannsikkerheten for kommunale bygg.

Biblioteket i Larvik ble totalskadd i en påsatt brann. Brannen startet i en konteiner plassert tett inntil veggen. Hadde ikke konteineren stått så nær veggen ville ikke bibliotektet tatt fyr.
Biblioteket i Larvik ble totalskadd i en påsatt brann. Brannen startet i en konteiner plassert tett inntil veggen. Hadde ikke konteineren stått så nær veggen ville ikke bibliotektet tatt fyr. Foto: Alexander Vestrum / NTB scanpix
9. juli 2020 - 10:30

– Vi har tall fra KLP forsikring som viser at det oppstår skader på kommunale bygg for to milliarder kroner hvert år

Les mer om:
Share icon
Del

Kommentarsystemet er deaktivert

Kommentarsystemet leveres av en ekstern leverandør, og kan ikke lastes inn uten at informasjonskapslene er aktivert. Endre dine Personvern/cookies innstillinger for å aktivere kommentering.