Politikk

Rødt åpner for å forlenge avgiftskutt for drivstoff

Partiet møter resten av de rødgrønne partiene til møte om drivstoffsituasjonen torsdag.

Partileder Marie Sneve Martinussen i Rødt sier partiet er åpne for å forlenge avgiftskuttene på drivstoff.
Partileder Marie Sneve Martinussen i Rødt sier partiet er åpne for å forlenge avgiftskuttene på drivstoff. Foto: Fredrik Varfjell
5. aug. 2026 - 11:39

– Rødt avviser ikke å forlenge kuttet, men vi må se på alle avgiftene, sier Marie Sneve Martinussen til NRK.

Bakgrunnen er at Ap inviterer SV, Senterpartiet, Rødt og Miljøpartiet de grønne (MDG) til møte om drivstoffsituasjonen torsdag.

Senterpartiet brøt med de rødgrønne og gikk sammen med Høyre, Fremskrittspartiet og Krf for å kutte drivstoffavgiftene i vår. Partiet inngikk derimot en budsjettavtale med Arbeiderpartiet, SV, Rødt og MDG for seks uker siden, der avgiftene etter planen skal øke igjen fra 1. september.

Stad skipstunnel blir 1,7 kilometer lang og kan ta skip på 10.000-20.000 bruttotonn.
Les også:

Vil skrote Stad skipstunnel: – Prosjektet blir for dyrt, og derfor setter vi nå en sluttstrek for det

Kommentarer
Du må være innlogget hos Ifrågasätt for å kommentere. Bruk BankID for automatisk oppretting av brukerkonto. Du kan kommentere under fullt navn eller med kallenavn.
Rødt åpner for å forlenge avgiftskutt for drivstoff | Tu.no