VOKSER: Sola Strandhotel vokser, ikke før er byggetrinn I feridg så starter trinn II. Foto: Backe Bygg

Backe Bygg utvider Sola Strandhotel

Backe Bygg i Sandnes skal bygge ut neste fase i Sola Strandhotels utvidelse av hotellkapasiteten. Byggearbeidene starter til sommeren og skal være ferdigstilt ved utgangen av 2011. Trinn I blir ferdigstilt i løpet av mars måned og inneholder 1800 m2 med en moderne Spa-avdeling, flere konferanserom og 11 hotellrom.

Byggetrinn II er på 3600m2 fordelt på tre etasjer som skal erstatte ett av dagens konferansesentre på hotellet. Kontrakten har en verdi på 67 millioner kroner. For denne summen får hotellet en ny konferanseavdeling på 1300 m2 i første etasje og 56 nye hotellrom i de to øvrige etasjene.

Dans

Konferansefacilitetene vil blant annet inneholde en av distriktets største ballsaler som kan romme arrangementer på opp mot 350 personer, i tillegg til flere nye og moderne konferanserom.

– At Backe Bygg får dette oppdraget fra Sola Strandhotel tar vi som en tillitserklæring. Vi har samarbeidet meget godt med hotellet og dets ledelse over lengre tid med design og planlegging, og gleder oss til å ta fatt på selve byggearbeidene, sier daglig leder Sven Christian Ulvatne.

Administrerende direktør Gisle Steffensen ved Sola Strand Hotel sier at utbyggingen vil gi hotellet en lenge etterlengtet oppgradering og kapasitetsutvidelse som gjør det mulig å ta større møter også til overnatting, samt et førsteklasses spa.

Tradisjoner

Sola Strand Hotel er ingen nykommer i hotellmarkedet, i 2014 blir det 100 års jubileum. I løpet av disse 100 årene har det vært kontinuerlig drift, og frem til 1974 var det også Skandinavias eneste hotellfagskole.

Annonsere?

Bestill abonnement Få ett års abonnement av Teknisk Ukeblad + 8 GB minnepinne for kun 1440 kr! Bestill nå!

Foto: Anders J. Seensen

- Vindkraften koster for mye

Olje- og energiminister Terje Riis-Johansen er bekymret for vindkraften i Norge. Les mer

Ekofisk-kontrakt til Singapore

Foto: Kjetil Alsvik – Fremtiden for norske leverandører er å bygge i utlandet, men styre hjemmefra, mener Norsk Industri. Les mer

– Norge kan bli verdensledende på klimateknologi

Illustrasjonsfoto: colourbox.com Nyopprettet Klimastiftelse vil være fødselshjelper for klimateknologi. Les mer


Spriter opp skipsutstilling

Foto: Toe Stensvold Skipskollisjon var ikke til å unngå da kronprinsen og kulturministeren prøvde seg som skipper på hver sin båt. Les mer

Livbåtene i Nordsjøen:
Blir ikke godkjent

Foto: Schat Harding Statoil har brukt over en halv milliard på å utbedre gamle livbåter. Likevel vil det ta flere år før det produseres en livbåt som når opp til Veritas-standarden. Les mer

- Personvern størst og viktigst

Foto: Scanpix Forbrukerombud Bjørn Erik Thon vil bli tilsynsdirektør for å påvirke datalagringsdirektivet og stadig mer avanserte nettjenester. Les mer

Fire milliarder til rassikring

Foto: Scanpix Kleppa vil ikke vike fra sitt løfte. Les mer




Søk i skattelistene

Skriv fornavn og etternavn:

Fikk du med deg

Her bygges 1101 vindmøller

Foto: Svevind AB Den svenske regjeringen har godkjent utbygging av en gigantisk vindpark.
Les mer

Vil ha høyere strømpris på luksusforbruk

Foto: Kjetil Malkenes Hovland SV vil at det skal koste flere øre per kWh å varme opp et badebasseng enn å koke opp en kjele.
Les mer

CO2-problemer på Snøhvit

Foto: Helge Hansen/Statoil Statoil klarer ikke å lagre all CO2-en fra Snøhvit.
Les mer

Dødens ingeniører

Foto:  © Thüringisches Hauptstaatsarchiv Weimar De var helt vanlige ingeniører. De var verken jødehatere eller nazister. Likevel bygget de produksjonslinjer for tilintetgjørelse.
Les mer

To av tre vil helst ha ingeniører

Foto: Dag Yngve Dahle Ikke alle vil ha sivilingeniører, viser tall fra NITO.
Les mer
Årets ingeniørbragd

Årets ingeniørbragd

Her kan du lese om vinneren av Ingeniørbragden 2009.

Underholdning

Annonsebilag til Teknisk Ukeblad

Innsikt 04 10
Innsikt 04 10 On & Offshore
Fokus 03 10 Kunnskapsnasjon
Tema 02 10 Klynger
Tema 01 10 Kilowatt
Tema 10 09 Hordaland
Fokus 03 09 Jobb og helse
 
(Du må ha PDF-leser for å lese Tema-bilag)
Annonsere?
Teknisk Ukeblad - Redaktørseil© 1995-2010 Teknisk Ukeblad Media AS
Ansv. redaktør: Tormod Haugstad
Utvikler: Asbjørn Goa
Annonsere: Informasjon og priser
Telefon/faks: 23 19 93 00/23 19 93 01
E-post redaksjonen: Nett - papir/blad
Besøksadresse: Sørkedalsveien 10 C, Majorstuen, Oslo, Norge
Postadresse: PB 5844 Majorstuen, N-0308 Oslo
Faktura-adresse: Teknisk Ukeblad Media, v/Kvestor Pro AS,
Brugata 2b, N-2500 Tynset
© 1995-2010 Teknisk Ukeblad Media AS - www.tu.no
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.