Skjermbilde fra det kommende spillet "Age of Conan" fra Funcom. Foto: Funcom

Utsetter «Age of Conan» igjen

Spillselskapet Funcom utsetter nok en gang nettrollespillet «Age of Conan». Dermed stupte selskapets aksjer med 16 prosent.

En børsmelding fra det norske spillselskapet fortalte mandag morgen at lanseringen av storsatsingen «Age of Conan» er utsatt med åtte uker. Ny lanseringsdato er 20. mai.

– Vi trenger mer tid til å teste spillsystemet og avdekke feil. På den måten vil vi være med komfortable med risikoen knyttet til lanseringen, skriver selskapet i en børsmelding.

Les også: Barbarisk eventyr
Spillindustri ut av mørket

Utsatt flere ganger

Det er knyttet store forventninger til «Age of Conan». Spillet skulle vært klart til våren i fjor, men ble da utsatt til oktober. Den datoen ble igjen utsatt til 25. mars i år, noe som da førte til at selskapet aksjekurs falt 30 prosent. Funcom står tidligere bak det kritikerroste spillet «Den lengste reisen» og nettrollespillet «Anarchy online».

Skuffet

– Det er definitivt en skuffelse over at spillet kommer så sent, men samtidig vil spillere nok vente seks måneder for å få et fullkomment spill, sier redaktør Frode Haugen i spillmagasinet Game Reactor til NTB.

Han mener spillverdenen vet at slike testinger kan ta tid og forklarer at nettrollespill krever enormt mye detaljarbeid.

– Funcom har brent seg på for tidlig lansering tidligere. «Anarchy online» ble lansert for tidlig. Selskapet lærte vel en lekse der, men dette kan bli et økonomisk problem for dem, sier Haugen. (©NTB)


Del på Facebook:

 
Bestill abonnement Ett års abonnement av Teknisk Ukeblad kun 1590 kr! Bestill nå eller SMS kodeord TU til 2007

Foto: Stein Jarle Olsen

En kraftpakke av de sjeldne

Holder Sonys nye håndholdte mål? Vi har testet Playstation Vita

Mattenøtt: Klarer du denne?

Illustrasjonsfoto: Colourbox Trim de små grå med ukens noe innfløkte problem. Les mer

– Strømprisen like viktig som bensinprisen i USA

Foto: Håkon Jacobsen Nordmenn har samme forhold til strømprisen som amerikanerne har til bensinprisen, mener energiminister Ola Borten Moe. Les mer


– Norge har et forsprang på flytende vind

Foto: Øyvind Hagen/Statoil Flytende vindkraftverk vil slå igjennom i løpet av et par år, tror DNV-topp. Statoil søker nå konsesjon for Hywind-park i USA. Les mer

Skal lage bedre skipsmotorer

Foto: Wärtsilä Verdens to mest dominerende skipsmotorprodusenter får 17 millioner euro til å utvikle enda bedre motorer. Les mer

Nå blir klimaskeptikerne hørt

Illustrasjonsfoto: colourbox.com Den neste store rapporten fra FNs klimapanel legger vekt på kritikernes innvendinger. Les mer

Solid fra Kongsberg

Foto: KDA Kongsberg-gruppen fikk et driftsoverskudd på 2,1 milliarder fra en omsetning på 15,1 milliarder i 2011. Les mer




Vis flere stillinger

Teknisk Ukeblads nyhetsbrev

Abonner på forbruker-nyheter

RSS RSS-feed for forbruker finner du her: www.tu.no/rss/forbrukerteknologi

Fikk du med deg

Bygget studentbolig på 8,8 m2

Foto: Jan Nordén Her er Sveriges minste studentbolig.
Les mer

Her tjente ingeniørene mest

Foto: Dag Yngve Dahle NITOs lønnsstatistikk er her.
Les mer

Ny hytte for 62000 kroner

Foto: markus-zimmermann.com Prefabrikert mikrohus tilgjengelig for alle.
Les mer

Slik kan Costa Concordia berges

Foto: Illustrasjon: Lina Merit Jacobsen Bergingen kan bli en svært kostbar og tidkrevende jobb.
Donald-metoden kan brukes

Søk i skattelistene

Skriv fornavn og etternavn:

Underholdning

Annonsebilag til Teknisk Ukeblad

Teknisk Ukeblad - Redaktørseil© 1995-2012 Teknisk Ukeblad Media AS
Ansv. redaktør: Tormod Haugstad
Annonsere: Informasjon og priser
Telefon/faks: 23 19 93 00/23 19 93 01
E-post redaksjonen: Nett - papir/blad
Besøksadresse: Sørkedalsveien 10 C, Majorstuen, Oslo, Norge
Postadresse: PB 5844 Majorstuen, N-0308 Oslo
Faktura-adresse: Teknisk Ukeblad Media, v/Kvestor Pro AS,
Brugata 2b, N-2500 Tynset
© 1995-2012 Teknisk Ukeblad Media AS - www.tu.no
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.