Teknisk Ukeblads ansvarshavende redaktører

  • Arbeidsliv

Anton Rosing i en femmannskomité 1854-1862

Nils Henrik Bruun 1862

Cato M. Guldberg 1863-1873

Hans Jacob Rosenørn Grüner 1874-1879

O. Schønheyder 1879-1883

C.W.Talèn 1883-1887

H.Stub 1887-1889

J.P. Friis 1889-1893

J. J. O. F. Dietrichson 1894-1897

E. Lund 1897

J.Arneberg 1897-1900

S.A.Lund 1900-1902

H. Sparre 1902-1906

Andreas Baalsrud 1907-1908

Lars Rasmussen 1909-1913

Eiliv Fougner 1913-1918

Thorvald Holmboe 1918-1930

Øyvind Lange 1931-1938

Jens Bache-Wiig 1938

Arne Solem fra 1. november 1938 til 1. oktober 1964. Men han gikk av i krigsårene fra 5. juli 1941 til 8.mai 1945. I denne tiden står T.Bang som redaktør.

Per Bjørnstad 1964-1968

Knut Endresen 1968 -1972

Magne Lein 1972-1985

Stein Bekkevold og Claude Olsen fra 1. august 1985 til Claude sluttet i februar 1988

Stein Bekkevold fortsatte alene til august 1989

Leif Haaland fra august 1989 til 1. januar 1991

Erik Brand Olimb fra januar 1991 til september 1996

Claude Olsen fra september 1996 til juli 2000

Anders Steensen fra juli 2000 til januar 2002

Claude Olsen fra januar 2002 til oktober 2003

Jarle Skoglund fra oktober 2003 til 15. mai 2004

Tommy Rudihagen 15. mai 2004-